Ben istiyorum:

Google Rated

Diş Çekimi

Profesyonel Dİş Çekİmİ Hizmetlerİ

Modern tekniklerle çoğu diş korunabilirken, maalesef bazı durumlarda diş kaybı kaçınılmaz olabilir. Karen dent diş kliniğinde, uzmanlığımız çeşitli diş çekimi prosedürlerini başarıyla gerçekleştirmemize olanak tanır. Diş çekimi gerekebileceğine inanıyorsanız, diş hekimimizle muayene randevusu almanızı öneririz. Bu muayene sırasında diş hekimlerimiz durumunuzu değerlendirir, tavsiyelerde bulunabilir ve gerekli yardımı sağlayabilir.

Dİş Çekİm İşlemİnİn Nedenlerİ

Odak noktamız genellikle doğal dişlerinizi korumaktır, ancak bazı durumlarda diş çekimi, geriye kalan dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığını korumak için zorunlu hale gelebilir. Bu ihtiyaç, ciddi çürük, enfeksiyon, diş kırılması, diş eti hastalığı veya ağız içindeki sıkışıklık gibi durumlardan kaynaklı olabilir. Diş çekimi, 20’lik dişler gibi özel durumlar için de gerekebilir.

 

20 Yaş Dİş Çekİmİ

20 yaş dişleri, yirmilik dişler olarak da bilinir ve genellikle diş sırasının en arkasında bulunan dört dişten oluşur. 20 yaş dişleri genellikle 17 ila 25 yaşları arasında çıkmaya başlar. Bu dişler, ağızda yeterince yer olmadığında veya yanlış bir şekilde çıktığında problemlere neden olabilirler. Bu nedenle, 20 yaş dişlerinin çekilmesi gerekebilir. İşte 20 yaş diş çekimi hakkında bazı önemli bilgiler:

Neden 20 Yaş Dİşlerİ Çekİlİr?

20 yaş dişleri, ağızın arkasında bulunduğu için, sık sık diğer dişlerin üstünde veya yanında gömülü kalır. Bu durum, ağız içindeki yer sıkıntısına ve dişlerin çıkma açısına bağlı olarak rahatsızlığa ve ağrıya neden olabilir.

Gömülü 20 yaş dişleri, temizlikleri zorlaştırabilir ve çürümelere, iltihaplara veya enfeksiyonlara yol açabilir.

20 yaş dişleri yanlış yönde çıktığında veya diğer dişlere baskı yapmaya başladığında, diş sırasına müdahale edebilirler. Bu durum, dişlerin çekilmesini gerektirebilir.

BU TEDAVİ İLE İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

YA DA

Bizimle İletişime Geçin